3 Narzędzia TOC na j.polskim - chmurka

1.Szanowni państwo, otrzymujecie państwo dostęp do praktycznego kursu posługiwania się narzędziami TOC na języku polskim. Pani Dorota Podorska* wzięła “na tapetę” lekturę dla klasy 6 Ten obcy i ważne umiejętności uczniów: pisanie planu wydarzeń, charakterystykę bohatera, umiejętność oceny zachowań literackich bohaterów oraz umiejętność porównywania tych zachowań z własnym doświadczeniem. Drugi cykl zajęć to 2 tematy korzystające z umiejętności posługiwania się chmurką jako jednego z narzędzi TOC.

* Dorota Podorska - trener, coach, mentor, dyplomowany nauczyciel z 29-letnim doświadczeniem.

Serdecznie zapraszamy!

• przypomnisz sobie sekwencje budowania chmurki analizy;
  • przeprowadzisz analizę konfliktu na podstawie charakterystyki bohaterów;
  • nauczysz się identyfikacji konfliktu na konkretnym przykładzie z lektury;
  • nauczysz się wykorzystywać NARZĘDZIA dydaktyczne nid (narzędzia identyfikacji dydaktycznej): “lejek informacji”.

• nauczycieli języka polskiego wszystkich poziomów;
  • rodziców z edukacji domowej;
  • pedagogów.

Bezterminowy dostęp do zakupionego kursu – możesz do niego wracać wielokrotnie, poświęcając na jego realizację tyle czasu, ile potrzebujesz.

• 0. Jak korzystać z platformy
    W Temacie "O" pojawią się informacje dotyczące korzystania z platformy; formuły spotkań na naszym kursie; dostępnych materiałów; zaświadczeń oraz zasad naszej wspólnej pracy.
  • 1. Omówienie przykładu chmurki prezentującej konflikt Uli i jej ojca.
    W części IV naszych zajęć poznacie mechanizm budowania przeze mnie chmurki rozwiązującej konflikt Uli i jej ojca.
  • 2. Rodzice kontra dzieci czyli konflikt pokoleń w powieści “Ten obcy”
    Temat koncentruje się na przedstawieniu i omówieniu przykładów własnej praktyki do scenariusza nt. konfliktu rodzice-dzieci.
  • 3. Blog autora
    Videoblog autora

Korzyści dla nauczycieli:

Uczestnicy, którzy ukończą kurs, mogą się spodziewać następujących rezultatów i korzyści:
  • w sposób praktyczny nauczysz się wykorzystywać “teorię” w budowaniu chmurki;
  • dzięki analizie konfliktu na podstawie charakterystyki bohaterów możesz omawiać etyczne postawy postaci literackich;
  • rozpoczniesz z uczniami pracę posługując się tzw. “językiem potrzeb” - świetnym narzędziem do pracy językowej i historycznoliterackiej;
  • zaczniesz wykorzystywać NARZĘDZIA dydaktyczne nid (narzędzia identyfikacji dydaktycznej) do samodzielnego wykorzystania przez uczniów.

Po ukończeniu tego kursu zachęcamy do skorzystania z kolejnych kursów. Ścieżka "Pedagogika Jespera Juula oraz ścieżka narzedzi TOC dla Nauczycieli: