Dla kogo jest myślenie krytyczne?

DLA KOGO JEST MYŚLENIE KRYTYCZNE I OD KIEDY MOŻNA SIĘ GO UCZYĆ?

Myślenie krytyczne teoretycznie jest dla wszystkich!

Prawdopodobnie najszybciej odnajdą się w tym, osoby które lubią się uczyć, którzy lubią myśleć o swoim rozwoju, że jest to niekończący się proces, a bardziej przygoda. Jest dla osób, które wiecznie czegoś poszukują, które wiecznie mają głód na więcej wiedzy, więcej zrozumienia, więcej doświadczeń. Jest dla osób, które utożsamiają się z hasłem „uczenie się przez całe życie” jako swoją kompetencją.

Myślenie krytyczne jest dla osób, które zawsze kwestionowały, nie zgadzały się z dorosłymi, nie zgadzały się na zastany porządek – np. w klasie, czy w domu.

Myślenie krytyczne jest dla osób, które dostrzegają i nie zgadzają się na manipulację ze strony mediów, polityków, kościołów, biznesu.

Myślenie krytyczne jest dla osób, które czują się na siłach i chcą w pełni odpowiadać za swoje życie, za jego rozwój, za swoje szczęście.

Na naukę myślenia krytycznego nie jest nigdy za wcześnie oraz nigdy nie za późno. Można rozpocząć naukę myślenia krytycznego już z 2-3 latkami. Nasze wydawnictwo już od kilku lat ma swoje pakiety dla edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, które właśnie rozwijają myślenie krytyczne już u tak małych dzieci – zobacz na  kuferektajemnic.pl

Dokładnie tak samo dotyczy studentów na uniwersytecie  „trzeciego wieku” .

Nie ma logicznych, obiektywnych argumentów, które by uniemożliwiały, utrudniały rozwój myślenia krytycznego przez jednostkę. Są jedynie wymówki, kłamstwa, wyjaśnienia naszego, leniwego mózgu. Trzeba zakwestionować samego siebie i można spokojnie wyruszyć w te podróż