Bunt Nastolatków - kiedy kończy się wychowanie

W trakcie tego kursu chcemy zastanowić się nad istotą relacji rodzica z nastoletnim dzieckiem. Ten okres w domu, powszechnie określany jako najtrudniejszy, wymaga dobrego przygotowania rodzica do zupełnie nowych relacji w rodzinie. Młodzi ludzie przez dwanaście czy trzynaście lat uczyli się wartości wyznawanych przez swoich rodziców i byli im wierni. Teraz muszą sami przetestować je w praktyce, aby przyjąć je jako swoje albo poszukać dla nich jakiejś alternatywy. To nieodłączny element stawania się odpowiedzialnym i dorosłym człowiekiem.

• Zrozumiesz dlaczego nastolatek musi się buntować;
  • zrozumiesz wagę umiejętności komunikowania swoich emocji nastolatkowi;
  • Jak być “sparingpartnerem” swojego dziecka;
  • zrozumiesz , jakie obszary odpowiedzialności powinien mieć nastolatek.

• wszystkich Rodziców;
  • psychologów i pedagogów.

Bezterminowy dostęp do zakupionego kursu – możesz do niego wracać wielokrotnie, poświęcając na jego realizację tyle czasu, ile potrzebujesz.

Kurs składa się z 7 „spotkań” – każde spotkanie wprowadza kolejny element procesu. Dla uzyskania najlepszych efektów - prosimy poruszać się wg podanej kolejności.

• 1. O autorze i celach kursu
    W pierwszym spotkaniu, po przedstawieniu siebie, zaprezentuję najważniejsze tematy kursu: czemu służy bunt nastolatka; w co/kogo wymierzony jest ten bunt; jak sie zachować w napiętych sytuacjach; dlaczego nastolatki potrzebują nas jako sparingpartnerów i jaka powinna być jego codzienna odpowiedzialność za własne życie.
  • 2. Bunt i mózg nastolatka.
    W tym odcinku porozmawiamy o buncie nastolatka – skąd się bierze i wobec czego (nie kogo) jest wymierzony. Porozmawiamy również o irytujących rodziców zachowaniach nastolatków i skąd się one biorą.
  • 3. Autentyczność rodzica i jego przekonania
    W tej części omówię jak rozmawiać z dziećmi, aby chciały słuchać. Zajmiemy się również tematem przekonań rodziców na temat wychowania oraz ich wpływu na codzienne relacje w domu.
  • 4. Potrzeby nastolatka
    W temacie przeanalizujemy, co “z nas” irytuje nasze dzieci. W drugiej części omówimy potrzeby naszego dziecka i jak je skutecznie wspierać.
  • 5. Rodzic jako sparingpartner
    Temat koncentruje się na pojęciu „sparingpartnera” i jak to pomaga dziecku w przygotowaniu do jego dorosłego życia. Zdradzimy również sekret skutecznego wspierania własnych dzieci.
  • 6. Sprawy ważne w rodzinie
    Na ostatnim spotkaniu omówimy temat odpowiedzialności – zarówno rodziców oraz dziecka. Zastanowimy sie również, jakie tematy powinniśmy omawiać z nastolatkami.
  • 7. Videoblog czyli więcej materiałów o mysleniu krytycznym.
    Zachęcam i bardzo zapraszam do odwiedzenia i ewentualnej subskrypcji mojego kanału (videoblogu) poświęconego temu zagadnieniu.

Korzyści dla Rodziców i opiekunów

Uczestnicy, którzy ukończą kurs, mogą się spodziewać następujących rezultatów i korzyści:
  • Będziesz rozumiał skąd się bierze bunt nastolatka ;
  • Dowiesz się jak mówić do nastolatka, aby chciał cię w ogóle wysłuchać;
  • Podejmiesz świadomą decyzje jakie nowe przekonania powinniście stworzyć, aby one pomogły w relacji z nastolatkiem;
  • Dowiesz się jakich waszych zachowań nie znosi wasze nastoletnie dziecko;
  • Będziesz wiedział, jak możesz codziennie wspierać swoje dziecko w jego burzliwym okresie dojrzewania;
  • Dowiesz się co to znaczy być dobrym sparingpartnerem dla swojego dziecka;
  • Dowiesz się za jakie obszary powinien odpowiadać nastolatek, ale i Wy;
  • Uświadomisz sobie wagę myślenia krytycznego w obszarze relacji z najbliższymi i konieczność rozwijania jej u siebie i swoich dzieci;