O nas

TOC dla Edukacji to pasjonaci przetwarzania informacji, którzy wierzą, że myślenie krytyczne jest kompetencją niezbędną w XXI wieku i to na nim powinien opierać się system edukacji w Polsce.

Jesteśmy jedyną organizacją w Polsce, która od 10 lat zajmuje się uczeniem myślenia krytycznego. TOC dla Edukacji to trenerzy, narzędzia, szkolenia, materiały, kursy online i ogromna biblioteka zasobów nadesłanych przez setki nauczycieli w Polsce.

Posiadamy ogromne doświadczenie i narzędzia niezbędne do wdrażania myślenia krytycznego na wszystkich poziomach edukacyjnych i na wszystkich przedmiotach. Nieważne, czy jesteś rodzicem, czy nauczycielem, humanistą, czy umysłem ścisłym – pomożemy Ci odpowiedzieć na pytanie: „Jak rozwijać myślenie krytyczne?”. Naszą siedzibą jest Gdańsk, naszym miejscem działania – cała Polska i internet. Nasi klienci to nauczyciele, placówki oświatowe oraz rodzice. Aktywność prowadzimy w ramach dwóch organizacji:

 • TOC dla Edukacji Polska – jedyny przedstawiciel Fundacji TOCFE Inc. USA w Polsce
 • Jesteśmy jedynym polskim przedstawicielem Fundacji TOCFE Inc. z USA, odpowiedzialnej za rozpowszechnianie narzędzi TOC, których autorem jest Eliahu Golratt z Izraela. Dyrektorem TOCFE Polska i wyłącznym przedstawicielem Fundacji TOCFE Inc. w Polsce jest Maciej Winiarek.

  Tylko materiały edukacyjne dystrybuowane i rekomendowane przez TOC dla Edukacji Polska dają gwarancję jakości i skuteczności narzędzi TOC. Za inne materiały, które nie posiadają rekomendacji naszej organizacji nie bierzemy odpowiedzialności. Nie odpowiadamy za jakość konferencji, szkoleń, warsztatów, prezentacji, książek i materiałów szkoleniowych, które nie są powiązane z nami.

  „TOC dla Edukacji Polska” Spółka z o.o.
  Aleja Grunwaldzka 472
  Gdańsk, 80-309
  Maciej Winiarek
  Prezes Zarządu „TOC dla Edukacji Polska” Sp. z o.o.
  Dyrektor „TOC for Education Poland”

  maciej.winiarek@toc.edu.pl
  tel. 664-700-250

  Maciej Winiarek

  Joanna Roszkowska
  Członek Zarządu

  joanna.roszkowska@thinkingzone.pl
  tel. 509-342-346

 • Fundacja Thinking Zone
 • Jako Fundacja prowadzimy w Gdańsku dwie szkoły Thinking Zone – szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące, w których na co dzień stosujemy myślenie krytyczne.

  W naszych szkołach stosujemy codziennie myślenie krytyczne. Realizujemy to dzięki posiadanym przez nas licencjom na następujące materiały, metody:

  1. Trzy narzędzia TOC
  2. Mapy Rozwiązywania Problemów wg dra Danilo Siriasa (3 narzędzia dla matematyki)
  3. Model Vess – tworzenie kultury myślenia krytycznego w każdym aspekcie edukacyjnym szkoły. Prawie 150 rutyn, strategii myślenia krytycznego.

  Fundacja Thinking Zone
  Aleja Grunwaldzka 472
  Gdańsk, 80-309
  Maciej Winiarek
  Prezes Fundacji

  Joanna Roszkowska
  Wiceprezes Fundacji, Dyrektor Liceum