Wsparcie dla lidera

Wdrożenie myślenia krytycznego to bez dwóch zdań bardzo duże wyzwanie. Dlaczego?

Bo ta nowa kultura wymaga zmiany większości obszarów funkcjonowania dotychczasowej szkoły: roli dyrektora, roli nauczyciela, roli ucznia, a nawet roli rodzica.
Nasz projekt wdrożenia kultury myślenia krytycznego nie adresujemy do wszystkich dyrektorów w Polsce, bo choć myślenie krytyczne jest dostępne dla wszystkich to nie znaczy, że każdy jest na to gotowy.
Wierzymy jednak, że w Polsce jest coraz więcej Dyrektorów, a bardziej Liderów szkół, którzy nie chcą już tradycyjnej, pruskiej szkoły.

Nasz Projekt jest zatem skierowany do Liderów, którzy…

  • Lubią chodzić własnymi ścieżkami
  • Od dłuższego czasu szukają systemowej zmiany, dla całej szkoły
  • Lubią wyzwania, motywują ich one do pracy, rozwoju
  • Chcą wdrożyć nową strategię szkoły, która zmieni jej oblicze
  • Potrzebują nowej wizji dla swojej szkoły i zespołu, który porwie społeczność do sporych zmian
  • Biorą sprawy w swoje ręce, nie czekają na wytyczne z góry 🙂

Jeśli ktoś jest już takim Liderem, to nie oznacza, że ze wszystkim sobie sam poradzi.

Zmiana kultury jest najtrudniejsza, bo wymaga zmiany nawyków, przekonań, zachowań praktycznie wszystkich członków zespołu. Dlatego wszędzie występuje poniższa krzywa zmiany, gdyż największa przeszkoda to nie pieniądze, ale ludzie i ich nawyki.

Wierzymy, że kluczową osobą w projekcie wdrożenia myślenia krytycznego w szkole jest LIDER szkoły – jego kompetencje zarządcze, determinacja, wytrwałość są kluczowe dla powodzenia tego projektu.

Lider osamotniony będzie miał zdecydowanie trudniejsze zadanie, dlatego nasza rola i odpowiedzialność to dać Liderowi wsparcie, aby ta krzywa, zwłaszcza jej dół, był jak najpłytszy i jak najkrótszy.

Każdy Lider szkoły, który nawiąże z nami współpracę może liczyć na całoroczne wsparcie z naszej strony związane z zarządzaniem zmianą. Oferujemy wsparcie w różnych formach:

  • Cykliczne (prawdopodobnie co 2 tyg) webinary: z zarzadzania zmianą oraz wsparcie emocjonalne dla Liderów
  • Tutoriale na platformie
  • Artykuły do poczytania
  • Kurs online z zarządzania zmianą, podejmowaniem decyzji

Te zasoby są w rocznej cenie platformy – nie prosimy Was o dodatkowe wynagrodzenie.
Autorami, prowadzącymi są praktycy zarzadzania, liderzy placówek oświatowych, coachowie

Przynajmniej raz w troku będziemy organizować szkolenie na żywo – 2 lub 3-dniowe – gdzie wspólnie, pracując warsztatowo, nauczymy się narzędzi zarządczych niezbędnych przy zarządzaniu zmianą. To szkolenie będzie dla chętnych, dodatkowo płatne.

Wdrożenie tego projektu wymaga, aby wszyscy uczestnicy stali się znów „UCZNIAMI” – począwszy od Dyrektora/Lidera. Wspólnie, z praktykami, możemy wiele się nauczyć i razem zrealizować skutecznie ten projekt.
Zapraszamy wszystkich Liderów do współpracy!