Jak się tego nauczyć

MK – jak rozwijać w szkole?

Myślenia krytycznego można się zawsze “nauczyć” i nieustannie je rozwijać. Nigdy nie jest za późno, nigdy nie jest też za wcześnie. Znamy wiele sposobów na ten “rozwój”. Najprościej je rozwijać poprzez zadawanie wielu pytań.

Ale to nie jedyny sposób. W ostatnich 30-40 latach stworzono wiele narzędzi myślowych, które stosowane systematycznie pomagają dzieciom i dorosłym rozwijać się w tej kompetencji. Takimi narzędziami są choćby narzędzia teorii ograniczeń, leżące u podstaw naszej metody (narzędzia “TOC”). Innymi narzędziami są „rutyny myślenia krytycznego” stworzone na Uniwersytecie Harvarda w USA

Nasza organizacja od ponad 15 lat zajmuje się propagowaniem myślenia krytycznego w Polsce – przez te wszystkie lata udało nam się zebrać mnóstwo doświadczeń, przygotować wiele kursów, szkoleń i materiałów o myśleniu krytycznym.

Naszym celem, naszą wizją jest wdrożenie myślenia krytycznego do każdej polskiej szkoły, klasy, przedmiotu, lekcji. Nasza praca polega na przygotowaniu jak najbardziej praktycznych materiałów dla nauczycieli wszystkich przedmiotów, wszystkich poziomów. Narzędzia krytycznego myślenia są przede wszystkim dla UCZNIÓW, ale nauczyciele pełnią bardzo ważną rolę pośrednika, moderatora, mistrza. Dlatego pracujemy cały czas nad rozwojem materiałów, kursów, scenariuszy dla nauczycieli, aby wdrożenie myślenia krytycznego było jak najprostsze dla każdego nauczyciela.

Polecamy następująca drogę poznania myślenia krytycznego:

  1. Odwiedź zakładkę „Nasze szkolenia” – zapoznaj się z naszymi wieloma oferowanymi szkoleniami i wybierz najlepsze dla Ciebie
  2. Zdecyduj się na szkolenie – wersja online (dostępna od ręki i 24/7) lub szkolenie na żywo
  3. Zacznij praktykować – w klasie, na swoim przedmiocie. Dołącz tez od razu do naszej społeczności – dziel się swoimi doświadczeniami, bądź obecny na webinariach, przyjedź na nasze konferencje, nie przestawaj się uczyć.

Zapraszamy!