Blog

Myślenie krytyczne i życzliwość

Każdy temat, każda sytuacja jaka się wydarza w szkole, w życiu codziennym to okazja do zastosowania myślenia krytycznego. Dzień życzliwości jest właśnie takim tematem, który warto opracować. Czy to dobry temat dla klasy pierwszej? Biorąc pod uwagę, że myślenie krytyczne rozwija taką postawę jak: Rozpoznajesz swoje i innych emocje, to oczywiście tak. Wybrałam jedną postawę,.

Think, Puzzle, Explore

Przez kilka ostatnich tygodni byłam pochłonięta rozwijaniem myślenia krytycznego na lekcjach języka angielskiego i wprowadzaniem nowych rutyn, ale i kontynuowaniem pracy z tymi już wprowadzonymi wcześniej. Rutyny MK stały się dla mnie ważnym narzędziem nie tylko ze względu na rozwijanie myślenia krytycznego, ale również sprawiły, że okazały się ogromnym wsparciem w prowadzeniu zajęć on-line. Kształcenie na.

Skąd mi to przyszło do głowy? – czyli „Myślenie o myśleniu”.

„Skąd mi to przyszło do głowy?” to pytanie, które mamy w swojej bazie pytań retorycznych. Czasem zadajemy je sobie z nutą niedowierzania, czasem zwątpienia, innym razem złości lub wyrzutu. Czy z takim zabarwieniem brzmi znajomo? Najczęściej pojawia się w chwili, gdy zdajemy sobie sprawę z tego, że coś wyszło nie tak, jak powinno. Jednak skoro.

O PRZYJAŹNI MYŚLENIA KRYTYCZNEGO Z EDUKACJĄ DOMOWĄ

Może jesteś przed tą naprawdę życiową decyzją, czy wejść w edukację domową i czy będzie dobra dla Twojego dziecka, ale i dla całej rodziny? Może masz już ten krok za sobą i czujesz rozczarowanie po pierwszych tygodniach czy miesiącach, bo Twoja pociecha nie zanurza się godzinami w podręcznikach, notatkach, czy innych edukacyjnych tutorialach? A może.