Blog

Metaforycznie o wojnie.

Temat wojny na języku polskim pojawia się w zasadzie w każdej klasie. Rozmawiamy o tym zagadnieniu na różne sposoby. Przynoszę teksty prozatorskie lub poetyckie spoza narzuconego kanonu lektur, ale i lista wspomnianych lektur obowiązkowych ma kilka pozycji z tej tematyki.  Nie ma we mnie już pytania „czy należy rozmawiać o…”, pojawiają się za to inne:.

Czego uczą nas decyzje trzech świnek?

POSTAWY Przetwarzam informacje Rozpoznaję swoje i innych emocje, potrzeby Kwestionuję oczywistości, własne założenia Odróżniam fakty od opinii RUTYNY Most Słyszę, myślę, zastanawiam się Double bubble Pomyśl, znajdź parę, podziel się KOMPETENCJE KLUCZOWE Świadomość i ekspresja kulturalna Osobiste, społeczne, umiejętności uczenia się MATERIAŁ Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek, Kamila Krzemieniewska-Kleban, Między nami. Język polski 4, GWO, Gdańsk.

Opowiemy Wam o czasowniku. Odmieniamy czasowniki, robimy z osobami, trybami i aspektem różne triki!

POSTAWY Odróżniam fakty od opinii Kwestionuję oczywistości i założenia Potrafię przetwarzać informacje RUTYNY Pomyśl, znajdź parę, podziel się KOMPETENCJE KLUCZOWE Przedsiębiorczość Świadomość i ekspresja kulturalna MATERIAŁ Jose Jorge Leteria, Andre Leteria, Gdybym była książką, Format, Wrocław 2021. Maja Lunde, Strażniczka Słońca, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2021. Spotkanie o czasowniku z piątoklasistami rozpoczęliśmy od przypomina sobie, skąd.

Nie warto zadzierać z silnymi kobietami (ucz.kl.6). Poznajemy legendarną Wandę

POSTAWY Potrafisz przetwarzać informacje Rozwiązujesz problemy Kwestionujesz oczywistości i własne założenia Potrafisz analizować, oceniać KOMPETENCJE KLUCZOWE Obywatelskie Osobiste, społeczne i w zakresie uczenia się W zakresie przedsiębiorczości RUTYNY Most 1 Pomyśl- znajdź parę- podziel się Teza-argument-pytanie Winda MATERIAŁ Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek, Między nami. Język polski 6, GWO, Gdańsk 2020, s.148 (Agnieszka Suchowierska, Wanda i.