O nas

TOC dla Edukacji to pasjonaci przetwarzania informacji, którzy wierzą, że myślenie krytyczne jest kompetencją niezbędną w XXI wieku i to na nim powinien opierać się system edukacji w Polsce.

Jesteśmy jedyną organizacją w Polsce, która od 10 lat zajmuje się uczeniem myślenia krytycznego. TOC dla Edukacji to trenerzy, narzędzia,  szkolenia , materiały,  kursy online  i ogromna biblioteka zasobów nadesłanych przez setki nauczycieli w Polsce.

Aktywność prowadzimy w ramach dwóch organizacji:

TOC dla Edukacji Polska

Jesteśmy jedynym polskim przedstawicielem Fundacji TOCFE Inc. z USA, odpowiedzialnej za rozpowszechnianie narzędzi TOC, których autorem jest Eliahu Golratt z Izraela. Dyrektorem TOCFE Polska i wyłącznym przedstawicielem Fundacji TOCFE Inc. w Polsce jest Maciej Winiarek.

Tylko materiały edukacyjne dystrybuowane i rekomendowane przez TOC dla Edukacji Polska dają gwarancję jakości i skuteczności narzędzi TOC. Za inne materiały, które nie posiadają rekomendacji naszej organizacji nie bierzemy odpowiedzialności. Nie odpowiadamy za jakość konferencji, szkoleń, warsztatów, prezentacji, książek i materiałów szkoleniowych, które nie są powiązane z nami.

TOC dla Edukacji Polska” Spółka z o.o.
Aleja Grunwaldzka 472
Gdańsk, 80-309

Maciej Winiarek

Prezes Zarządu „TOC dla Edukacji Polska” Sp. z o.o.

Dyrektor „TOC for Education Poland”

maciej.winiarek@toc.edu.pl
tel. +48 664-700-250

Od 15 lat jestem w pełni poświęcony wdrażaniu, upowszechnianiu myślenie krytycznego, zapraszam Was do dołączenia do naszej społeczności, wspólnie zmieniajmy nauczanie w szkołach na lepsze.

trenerów
przeszkolonych nauczycieli
przeszkolonych placówek oświatowych
konferencji: Regionalnych, ogólnopolskich, międzynarodowych.

Nasza historia

Posiadamy ogromne doświadczenie i narzędzia niezbędne do wdrażania  myślenia krytycznego  na wszystkich poziomach edukacyjnych i na wszystkich przedmiotach. Nieważne, czy jesteś rodzicem, czy nauczycielem, humanistą, czy umysłem ścisłym – pomożemy Ci odpowiedzieć na pytanie:  „Jak rozwijać myślenie krytyczne?” . Naszą siedzibą jest Gdańsk, naszym miejscem działania – cała Polska i internet. Nasi klienci to nauczyciele, placówki oświatowe oraz rodzice.
Wizja edukacji opiera się na 4K Krytyczne myślenie, Kooperacja, Komunikacja, Kreatywność

Krytyczne myślenie

Czyli myślenie o myśleniu, odkrywanie informacji, interpretacja i analiza, uzasadnienie, konstruktywna argumentacja i rozwiązywanie problemów.

Kooperacja

Wspólna praca ukierunkowana na osiągnięcie celu. Liderowanie, elastyczność, otwartość, odpowiedzialność i efektywność. Współpraca talentów, doświadczeń i mądrości.

Komunikacja

Dzielenie się myślami, pytaniami, ideami, rozwiązaniami. Efektywne słuchanie, słowne wypowiedzi (prezentacje) przy użyciu technologii, zaangażowanie w dyskusje.

Kreatywność

Próbowanie nowych podejść w celu znalezienia rozwiązania – innowacyjnego, oryginalnego. Tworzenie pomysłów, otwartość i odwaga w odkrywaniu.

Co mówią nasi kursanci

Szkolenie bardzo ciekawe, prezentujące narzędzia TOC nie tylko od strony teoretycznej ale i praktycznej. Zaskoczyło mnie to, że pomimo pierwszego wrażenia, że zadania i narzędzia nie będą takie trudne, miałam początkowo kłopoty z ” logicznym , krytycznym myśleniem”

Karolina, Rzeszów

Szkolenie oceniam bardzo pozytywnie, szczególnie z tego względu, że stanowi znakomity sposób na rozwój osobisty, oczywiście ważne są też nowe kompetencje.

Ola, Nowy Tomyśl

Szkolenie online jest dobrym rozwiązaniem dla osób „zajętych”, którym trudno znaleźć czas na spotkania na żywo. Przyznam szczerze, że dało mi ono ogólne spojrzenie na rzeczywistość edukacyjną w Polsce

Magda, Gdańsk

Szkolenie bardzo mi się podobało, ogromnie ucieszyłam się z możliwości szkolenia online gdyż z stacjonarnym miałam kłopoty – czas, miejsce, cena. Organizacja kursu – super, materiały wyczerpujące.

Zofia, Jedlnia