O nas

O nas

Od 2006 r. jako jedyni w Polsce, upowszechniamy myślenie krytyczne 

Jesteśmy organizacją, która w Polsce ma największe doświadczenie, wiedzę i konkretne narzędzia i metody, aby rozwijać myślenie krytyczne w każdej klasie, w każdej szkole, na każdym etapie edukacyjnym

Do kogo skierowana jest nasza oferta?

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do dyrektorów i nauczycieli placówek oświatowych, którzy:

 • Uważają, że model edukacji pruskiej już się skończył i przynosi więcej szkody niż pożytku w dzisiejszych czasach. Szukają nowego modelu, który pozwoli im praktycznie całkowicie zmienić szkołę, w kierunku nowoczesnej, odpowiadającej na potrzeby XXI w
 • Nie chcą być już strażnikami opresyjnego systemu szkolnego, gdzie oceny, podręczniki, „papiery” są ważniejsze od człowieka. Chcą za to budować relacje międzyludzkie, które są fundamentem efektywnej i bezpiecznej edukacji i potrzebują nowoczesnych metod, narzędzi, które skutecznie wprowadzą taką kulturę do ich klasy i szkoły.
 • Nie wierzą już, że można kogokolwiek nauczyć czegokolwiek.  Wiedzą zaś, że mądry i nowoczesny nauczyciel to moderator, który tworzy warunki do uczenia się dla uczniów i poszukują metod jak właśnie stworzyć taki model edukacji w swojej klasie.
 • Czują wypalenie zawodowe spowodowane tradycyjnym, nudnym, nieefektywnym sposobem pracy, a szukają metod, dzięki którym odzyskają poczucie misji, sensu tego zawodu
 • Są gotowi, aby zrezygnować ze statusu nauczyciela, aby rozwijać się w kierunku moderatora, towarzysza, przewodnika, trenera, partnera czy wręcz ucznia
 • Są zmęczeni samotną walką z wiatrakami, a szukają społeczności podobnie myślących i czujących ludzi, którzy dają sobie wsparcie, pomoc, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem

Nasza oferta skierowana jest praktycznie do wszystkich uczestników rynku edukacyjnego:

 • przedszkoli
 • edukacji wczesnoszkolnej
 • szkół podstawowych
 • szkół ponadpodstawowych
 • specjalistów, takich jak: pedagodzy, psycholodzy, tutorzy, doradcy zawodowi

Mamy własny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli – INSTYTUT KRYTYCZNEGO MYŚLENIA – https://instytutkrytycznegomyslenia.pl/

Mamy również własną platformę elearningową, na której znajdują Państwo najbogatsze na rynku zasoby z myślenia krytycznego:

 • tutoriale
 • webinary
 • kursy online
 • klipy video, opracowania w pdf

W sumie kilkaset godzin materiału cyfrowego, a każdego tygodnia wzbogacamy ją o kolejne materiały.

 

Zarejestruj się do platformy

Naszym celem jest wprowadzenie myślenia krytycznego do polskiej szkoły, do polskiego domu. Nasze metody, narzędzia, rozwiązania charakteryzują się bardzo wysoką praktycznością, do zastosowania już następnego dnia po szkoleniu. 

Jako jedyni na rynku mamy dostęp do najlepszego know-how na świecie i cały czas staramy się, aby nasza biblioteka narzędzi stale się powiększała.

Wizja edukacji opiera się na 4K Krytyczne myślenie, Kooperacja, Komunikacja, Kreatywność
Icon Image

Krytyczne myślenie

Czyli myślenie o myśleniu, odkrywanie informacji, interpretacja i analiza, uzasadnienie, konstruktywna argumentacja i rozwiązywanie problemów.

Icon Image

Kooperacja

Wspólna praca ukierunkowana na osiągnięcie celu. Liderowanie, elastyczność, otwartość, odpowiedzialność i efektywność. Współpraca talentów, doświadczeń i mądrości.

Icon Image

Komunikacja

Dzielenie się myślami, pytaniami, ideami, rozwiązaniami. Efektywne słuchanie, słowne wypowiedzi (prezentacje) przy użyciu technologii, zaangażowanie w dyskusje.

Icon Image

Kreatywność

Próbowanie nowych podejść w celu znalezienia rozwiązania – innowacyjnego, oryginalnego. Tworzenie pomysłów, otwartość i odwaga w odkrywaniu.

Od 15 lat jestem w pełni poświęcony wdrażaniu, upowszechnianiu myślenie krytycznego, zapraszam Was do dołączenia do naszej społeczności, wspólnie zmieniajmy nauczanie w szkołach na lepsze.

0
trenerów
0
przeszkolonych nauczycieli
0
przeszkolonych placówek oświatowych
0
konferencji: Regionalnych, ogólnopolskich, międzynarodowych.

Nasza historia

Posiadamy ogromne doświadczenie i narzędzia niezbędne do wdrażania  myślenia krytycznego  na wszystkich poziomach edukacyjnych i na wszystkich przedmiotach. Nieważne, czy jesteś rodzicem, czy nauczycielem, humanistą, czy umysłem ścisłym – pomożemy Ci odpowiedzieć na pytanie:  „Jak rozwijać myślenie krytyczne?” . Naszą siedzibą jest Gdańsk, naszym miejscem działania – cała Polska i internet. Nasi klienci to nauczyciele, placówki oświatowe oraz rodzice.

Co mówią o nas, O MK nasi klienci

Myślenie krytyczne – kiedyś myślałam, że aby zmiana w szkole miała sens trzeba do niej przekonać dyrektora lub kilku kolegów/koleżanek, teraz myślę, że wystarczy zacząć działać i zmieniać na swoich lekcjach nie tracąc czasu i energii na przekonywanie nieprzekonanych.

Kasia, Kościerzyna

Myślenie krytyczne łączyłam z filozofią, teraz odkryłam przestrzeń i techniki pracy z młodzieżą. Warto oddać więcej przestrzeni na samodzielność ucznia, nie ufać wykładowej wersji zajęć, choć pokusa modelu akademickiego w nauczaniu języka polskiego w szkole średniej ma długą tradycję.

Basia, Warszawa

Myślenie krytyczne – kiedyś myślałam, że to jedna z metod/narzędzi pracy w szkole, teraz myślę, że to szersze pojęcie, dotyczące zmiany sposobu myślenia w całym życiu.

JOANNA, ZAKOPANE

Kiedyś myślałam, że to kolejny modny temat. Teraz myślę, że to przyszłość edukacji.

NATALIA, GDYNIA

Kiedyś trudne do zrealizowania, dziś myślę – świetne i przede wszystkim proste narzędzia, które aktywizują uczniów, uczą myślenia i działania. W prostocie siła!

JANEK, WARSZAWA

TOC dla Edukacji Polska

Jesteśmy również jedynym polskim przedstawicielem Fundacji TOCFE Inc. z USA, odpowiedzialnej za rozpowszechnianie narzędzi TOC (Gałąź logiczna, Chmurka, Drzewko Ambitnego Celu), których autorem jest Eliahu Golratt z Izraela. 

Dyrektorem TOCFE Polska i wyłącznym przedstawicielem Fundacji TOCFE Inc. w Polsce jest Maciej Winiarek.

 

Tylko materiały edukacyjne dystrybuowane i rekomendowane przez TOC dla Edukacji Polska dają gwarancję jakości i skuteczności narzędzi TOC. Za inne materiały, które nie posiadają rekomendacji naszej organizacji nie bierzemy odpowiedzialności. Nie odpowiadamy za jakość konferencji, szkoleń, warsztatów, prezentacji, książek i materiałów szkoleniowych, które nie są powiązane z nami.

Maciej Winiarek

Maciej Winiarek

Prezes Zarządu „TOC dla Edukacji Polska” Sp. z o.o.

Dyrektor „TOC for Education Poland”

maciej.winiarek@mysleniekrytyczne.edu.pl
tel. +48 664-700-250

ILONA RACHECKA

ILONA RACHECKA

Kierownik biura


ilona.rachecka@mysleniekrytyczne.edu.pl
Tel. +48 608 384 102