Jesper Juul – jak rozwijać poczucie własnej wartości

Poczucie własnej wartości to dziś jeden z najgorętszych tematów wśród rodziców i nauczycieli. Temat ten jest dziś ogromnym wyzwaniem, który jednak powinniśmy, jako dorośli, świadomie zagospodarować. Jesper Juul daje nam konkretne rozwiązania w tym temacie.

Zacznijmy najpierw od odróżnienia poczucia pewności siebie od poczucia własnej wartości – to nie są tożsame postawy, umiejętności. Podczas kursu online omówimy dokładnie te dwa obszary – czym są, skąd się bierze siła lub słabość, a przede wszystkim jak wzmacniać oba te obszary.

Serdecznie zapraszamy!

Czego się nauczysz:

• Co to jest pewność siebie, skąd się bierze, jak ją wzmacniać u siebie i dziecka
  • Co to jest poczucie własnej wartości, co je tworzy, jak je wzmacniać
  • Jak odróżniać jedno od drugiego

• Wszystkich Rodziców
  • Nauczycieli, psychologów i pedagogów

Kurs składa się z 5 „spotkań” – każde spotkanie wprowadza kolejny element procesu. Dla uzyskania najlepszych efektów - prosimy poruszać się wg podanej kolejności.

• Temat 1. Przekonania na temat edukacji.
    W pierwszym spotkaniu, po przedstawieniu siebie pokażę Państwu czy system szkolny oraz społeczeństwa industrialnego sprzyja poczuciu własnej wartości
  • Temat 2. Poczucie pewności siebie
    W tej części zdefiniujemy co to jest „pewność siebie” – jak ją wzmacniać, co ją ogranicza
  • Temat 3. Co to jest poczucie własnej wartości
    W tej części omówię co to jest, skąd wypływa zdrowe poczucie własnej wartości – co i kiedy je kształtuje, rozwija.
  • Temat 4. Fundamenty poczucia własnej wartości
    W tej części skupimy się na tym co najlepiej rozwija poczucie własnej wartości oraz jakich słów, zachowań powinniśmy oczekiwać, aby spodziewać się przyjaznych warunków do rozwoju poczucia własnej wartości
  • Temat 5. Blokady, ograniczenia poczucia własnej wartości
    Skupimy się na tym co może blokować rozwój poczucia własnej wartości, czego unikać, na co być uważnym. Zamkniemy kurs w czym pomaga zdrowe poczucie własnej wartości oraz przedstawię cenną książkę